UWAGA! Dołącz do nowej grupy Konin - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Kameralne wtorki w Domu Zemełki – nowa oferta kulturalna w Koninie


W Koninie rozpoczęła się nowa inicjatywa kulturalna, skierowana do pasjonatów muzyki klasycznej. Fundacja Konińska Orkiestra Koncertowa zorganizowała inaugurację cyklu koncertów pod nazwą „Kameralne wtorki”. Działanie to odbywa się pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowego Instytutu Kultury oraz Miasta Konina. W ramach pierwszego wydarzenia, które miało miejsce w Domu Zemełki, wystąpił znany duet muzyczny.

Podczas inauguracji, która miała miejsce 16 czerwca, publiczność miała okazję wysłuchać znakomitych interpretacji klasyki w wykonaniu klarnecisty Wiktora Kowalczyka i akordeonisty Lukasa Gogola. Muzycy zaprezentowali repertuar zawierający zarówno znane utwory, jak i kompozycję Krzysztofa Pendereckiego, co spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony zebranej widowni. Ich występ wprowadził niepowtarzalną atmosferę, zachęcając do kolejnych muzycznych spotkań.

Organizatorzy planują dalszy rozwój projektu, zapraszając innych artystów, którzy w najbliższej przyszłości będą mieli okazję zaprezentować swoje talenty w Domu Zemełki. Jak podkreśliła Kamila Pacześna, prowadząca koncert, każdy z nadchodzących wtorków przyniesie nowe doznania muzyczne w różnych stylach i nurtach. Mieszkańcy Konina mogą zatem liczyć na kolejne edycje, wzbogacające ich kulturalne doświadczenia.

Źródło: Urząd Miasta Konin


Oceń: Kameralne wtorki w Domu Zemełki – nowa oferta kulturalna w Koninie

Średnia ocena:4.56 Liczba ocen:5


Zobacz Także